poniedziałek, 2 stycznia 2012

Myth, Dziennik Superbohatera 02.01.12 poniedziałek

Zaspałem ! znowu ! ale żeby chociaż na jedną lekcję... ale na 3 ! Gdy schodziłem po schodach jeszcze mi się przypomniało że w Centrum Dowodzenia zostawiłem portfel ale i tak zapomniałem wysoce technologicznie zaawansowanego Sześcianu Muzycznego . Na szczęście ojciec ma dziś wolne więc gdy już dotarłem do szkoły , poszedłem na angielski .

Mieliśmy temat o Superbohaterach ! ! ! i nie było sprawdzianu , zaczynało się robić dziwnie , Chociaż w sumie dziwnie już było gdy wszedłem do szkoły i koledzy opowiadali co się działo na sylwestrowej imprezie . Dziwne też było jak po dwutygodniowym nieotwieraniu szafki w szkole , nic w szafce odziwo nie śmierdziało i się nie ruszało . Przeczuwałem że to będzie dobry dzień . na drugiej lekcji , na matematyce z Baronem Zennonnem dowiedzieliśmy się że nie ma polskich ! czyli wracam do domu .... no oczywiście , się rozpadało a do przystanku kawał drogi . Na szczęście jeden ze znajomych Superbohaterów : Jasió podwiózł mnie na przystanek :)

Jako iż wracałem o 12:00 musiałem iść pieszo gdyż ojciec mój pojechał z dziadkiem do lekarza . Ale akurat jechał teść mojej kuzynki i mnie podwiózł :D gdy wróciłem do domu postanowiłem zająć się sprawą Don Hedro Ila Wiskasa .


Policja zna się na swojej robocie , ale nie zauważyli kilku drobnych szczegółów m.in. podkop kończący się w celi Don Hedro Ila Wiskasa zaczynał się w jednej z fabryk szkła jego młodszego brata Hank'a Udasz'a Ila Wiskasa (zdjęcie obok), nie zauważyli też że jego brat wynajął do pracy w rzeczonej fabryce 76 bezrobotnych górników - odziwo wszyscy mieli zawsze nocne zmiany i ich zarobki przekraczały 6 000 $ miesięcznie . Dodam że każdy z pracowników wytwórni szkła zarabiał około 1 600 zł . zwróciłem na to uwagę Panów Policjantów , co zaowocowało tym że Hank Udasz Ila Wiskas został ujęty w swoim wieżowcu dziś o godzinie 16:34 . Zapewne nic z niego nie wyciągną , a że nie mają wystarczających dowodów wypuszczą go za 48h . Wtedy go dopadnę i własnoręcznie przesłucham .Piosenka dnia :


Dobranoc .

AstroGirl, Dzienniki Superbohaterki 2 stycznia 2012Cóż powiedzieć - emocje po całej excytacji i nadziejach wiązanych z Nowym Roku opadły i powolutku powolutku przestawiać się trzeba na sprawy codziennie codzienne. Niektórzy idą do szkoły, niektórzy do pracy, niektórzy nawet na kolokwium...

Jak więc dojść do siebie po wspaniałych i niezapomnianych nocach (tak, liczba mnoga XD) sylwestrowych?


Pomysłem całkiem dobrym i nie najgorszym jest ogórek. Lekki, zdrowy, zielony i tak dalej, tak więc z chęcią pochwalę się przepisem na ogórka przysłanym przez jednego z czytelników:Ogórotto ogórskie a'la ogórek

Składniki:
* litr jogurtu ogórkowego (ogórtu)
* wywar z ogórka
* sok ogórkowy
* 3 łyżki koncentratu ogórkowego
* ogórek bez kości
* śmietana ogórkowa
* utarty ogórek
* mąka ogórkowa
* filety z ogórka
* wiórki ogórkowe
* ogórek ugotowany na twardo
* suszony ogórek
* cukier ogórkowy
* olej ogórkowy
* ogórki
* ogórek


Wywar z ogórka zagotować, zagęścić ogórkiem, przyprawić ogórkiem do smaku. Dodać starty ogórek i kawałki ogórka, dolać koncentratu ogórkowego.

-> Wskazówka: ości ogórka można łatwo zmiękczyć sokiem ogórkowym.

Ogórki sparzyć wrzącą wodą, żeby nabrały miękkości. Wydrążyć miąższ ogórków, pokroić w plastry. Ogórki pokroić w krążki. Ogórki sparzyć, obrać, pokroić w kostkę, połączyć z olejem ogórkowym wymieszanym z sokiem ogórkowym. Polać sokiem z ogórka, dodać szczyptę cukru ogórkowego.

Umyte ogórki obgotować 4-5 min., odcedzić, przelać wodą, skropić sokiem z ogórka, wystudzić, pokroić w cienkie plasterki. Ogórki pokroić w ćwierćplasterki, obgotować 2-3 min., odcedzić, wystudzić. Dodać do ogórków ogórki, posiekane ogórki i listki ogórka. W dużej misce wymieszać ogórki, utarte ogórki, sok z ogórka i drobno pokrojonego ogórka (do krojenia w drobne kawałki lepiej się nadaje ogórek w plastrach). Nasączyć sokiem ogórkowym wymieszanym z 4 łyżkami oleju ogórkowego. Ogórki ubić na gęstą pianę dodając stopniowo cukier ogórkowy i sok z ogórka. Wymieszać z mąką ogórkową i wiórkami ogórkowymi. Z ogórków zdjąć skórkę, przekroić wzdłuż na pół, a następnie pokroić w plasterki, przesmażyć na patelni z odrobiną wywaru z ogórka. Uwaga: na tym etapie zamiast ogórków można użyć ogórka.

Filet z ogórka umyć i pokroić na bardzo drobne kawałki. Obłożyć utartym ogórkiem i zapiekać z wiórkami ogórkowymi przez 15 minut. Po upieczeniu przestudzić. Ogórki osączyć na sitku, pokroić na połówki. Natkę ogórka opłukać, osuszyć, drobno posiekać. Ogórki i ogórki osączyć i wymieszać z ogórkiem, ogórkami i natką ogórka. Przełożyć do wyłożonej papierem do pieczenia tortownicy. Obłożyć plasterkami ogórka na twardo. Piec 25 minut w temp. 180 st. Po upieczeniu polać ogórkiem.

Przed podaniem dodać pokrojony i ugotowany ogórek, polać sosem ogórkowym, posypać wiórkami z ogórka.

Doskonale smakuje bez żadnych dodatków albo ze świeżym ogórkiem.Nadesłane przez Hermesa Trismegistosa z Chłodnicy Dolnej.


A do posłuchania oczywiście...